Product Code : SSBH-DSW-100[202]
SKU:
SSBH-DSW-100[202]
Categories: Butt Hinges, For Europe/ Universal, Region, Washered Butt Hinges
Description
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DSW | SBH-DSW-75 | DSW Washer Hinge [S.S Washers] | 75MM | 50MM | 2.0MM | 3″ | Mild Steel | Cranked | Fixed Pin | 6 | 400 | 36 | 14400 |
| DSW | SBH-DSW-100 | DSW Washer Hinge [S.S Washers] | 100MM | 74MM | 2.50MM | 4″ | Mild Steel | Cranked | Fixed Pin | 8 | 240 | 36 | 8640 |